Турборежим для реформування охорони праці.

Засідання Ради Директорів з охорони праці великих підприємств України відбулось 13 грудня. Обговорювали плани та виклики 2020, ось які напрямки будуть на часі:

  1. Зміни законодавства. Фахівці з охорони праці, об’єднавшись, наразі вже не очікують, а вимагають скоріших змін, і готові брати участь у реформуванні законодавства. Європейське співтовариство з охорони праці (ЄСОП) формує коло компаній, які вже використовують ризикоорієнований підхід відповідно до Директиви ЄЕС 89/391, і демонструють позитивні результати. Такі компанії готові співпрацювати з Комітетом Верховної Ради, Міністерством економічного розвитку, Державною службою з питань праці та поширювати свій досвід, аби пришвидшити зміни законодавчої бази.
  2. Саморегулювання. У професійній спілці ЄСОП зросте кількість структурних незалежних об’єднань: крім Ради Директорів великих підприємств (від 8000 працівників), створюються Комітети керівників з ОП у сільськогосподарській, будівничій, нафтогазовій галузях (для організацій до 8000 працівників). Це дасть можливість готувати зміни до нормативно-правових актів по галузям, аби ефективно мінімізувати державне регулювання, протидіяти корупції та зосередитись на найболючіших питаннях.
  3. Кращі практики з безпеки. У ЄСОП за сприяння Європейської Бізнес Асоціації створюється Ліга безпеки праці іноземних підприємств в Україні. Такі підприємства наразі є зразком застосування ризикоорієнтованого підходу та кращих практик з безпеки, своїм досвідом вони готові ділитися з українськими підприємствами. Сторінка для обміну кращими практиками з’явиться на сайті ЄСОП www.esosh.net найближчим часом.
  4. Залучення молоді. Рух уперед неможливий без молоді, яка наразі не отримує достатніх знань з безпеки у вищих навчальних закладах. ЄСОП продовжуватиме соціальну акцію проведення відкритих лекцій в університетах та коледжах країни для просування європейських цінностей у сфері безпеки праці серед студентів – майбутніх працівників.

Уперше за всі роки незалежності з’явилась упевненість, що змін можна досягти! Ми не маємо права на зволікання, адже травматизм в Україні – найвищий в Європі. Учасники ESOSH пропонують вам активно долучатися до реформування та дій. Ваші пропозиції участі та співпраці надсилайте на info.esosh.net , втілимо зміни разом.

Склад Ради Директорів з ОП великих підприємств України (загальна кількість працівників більше 500 000 осіб):
Віталій Єрмоленко (Укранафта) – Голова Ради, Сергій Чеботарьов (Ferrexpo) – Заступник Голови Ради, Тетяна Годяк (Нова Пошта) – Секретар Ради, Дмитро Григоренко (Метінвест), Андрій Мусійовський (Державне Агенство лісових ресурсів), Михайло Сьомін (Арселлор Міттал), Валерій Феліндаш (ДТЕК Енерго), Михайло Пантюшенко (ДТЕК Мережі), Сергій Росс (Кернел), Сергій Майданюк (Енергоатом), Віталій Заєць (Нафтогаз), Азіза Болдуїн, Антон Свиридов та Єгор Солдатов (Укргазвидобування), Андрій Дідок (Укртрансгаз).

12/31/2019

0відповіді на "Турборежим для реформування охорони праці."

Залишити Повідомлення

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

© All rights reserved.