Новини ESOSH

Як цифровізація завдала серйозного удару корупції в будівельній сфері

Раніше розгляд заявки щодо будівництва в держорганах міг тривати від 5 днів до декількох місяців. У чиновників була можливість зловживати ситуацією: впливати на чергу, маніпулювати рішенням, затягувати час і потім вимагати хабарі за пришвидшення процесу. Іноді така черга могла сягати декількох тисяч заявок.

У липні 2020 Мінцифра разом з партнерами запустили Єдину державну електронну систему у сфері будівництва. Далі команда Дії працює над цифровізацією будівельних послуг, зараз їх 15 на порталі Дія. Найпопулярніші з них:

Повідомлення про початок будівельних робіт на підставі будівельного паспорта — 18 тисяч заявок.

Дозвіл на виконання будівельних робіт — 12 тисяч заявок.

Декларація про готовність до експлуатації об’єкта, побудованого за будівельним паспортом, — 10 тисяч заявок.

Зараз у Єдиній системі працює понад 56 тисяч професійних користувачів: архітекторів, інженерів тощо, які сформували майже 1.9 млн документів.

Цифрові будівельні послуги не залишають жодного шансу хабарництву, ще й заощаджують кошти, бо мінімізується вплив людського фактора.

За 2 роки роботи Єдиної електронної системи та послуг на порталі Дія держава зекономила понад 9.7 млрд грн. Нововведення також попередили витрату 1.5 млрд грн на хабарі, затвердили простоту і прозорість процесу.

Цифровізація триває.