15 кроків, як зберегти психічне здоров’я та благополуччя

Понеділки другої половини зими – час, коли ми відчуваємо себе найгірше щороку. Поєднання поганої погоди, низького рівня сонячного світла, повернення на роботу після свят, марні різдвяні витрати, почуття провини за те, що вже порушив новорічні обіцянки, робить третій понеділок січня «Найсумнішим понеділком» року. А на цей раз стресів та невизначеностей додав і Covid-19. І хоча статус «сумного» може посилити тривогу вразливих людей, для професійної спільноти це привід більше уваги приділяти психологічній стійкості.
Британський Інститут безпеки та гігієни праці (IOSH) підготував поради, як захистити психічне здоров’я своїх працівників протягом усього року.
15 кроків, як зберегти психічне здоров’я та благополуччя
1. Будьте активні. Заняття спортом підвищують настрій, самооцінку, енергію та якість сну, зменшують ризик проблем із здоров’ям.
2. Проводьте вдень певний час на свіжому повітрі. Вплив сонячного світла сприяє сну, зменшує вплив сезонних розладів.
3. Робіть перерви у роботі на 5-10 хвилин щогодини. Це допоможе запобігти болю та втомі. Випийте склянку води або зробіть легку розтяжку, і ваше тіло віддячить вам.
4. Підтримуйте баланс між роботою та життям. Працюючи удома, чітко визначайте часові параметри роботи. Позначте робочий простір, з якого ви можете вийти, це допоможе переключатися.
5. Залишайтеся на зв’язку. Якщо ви працюєте віддалено, підтримуйте зв’язок зі своїм керівником та командою. Міцні стосунки допоможуть вам почуватися менш ізольованими та напруженими.
6. Підтримуйте контакт із родиною та друзями. Плануйте час і поза робочим днем. Якщо не можете зустрітись віч-на-віч з рідними, влаштуйте відеочат, організуйте віртуальну вечірку.
7. Зверніться по допомогу, якщо відчуваєте стрес і занепокоєння. Близький друг, лікар або благодійна організація із захисту психічного здоров’я, дихальні та фізичні вправи стануть в нагоді.
8. Робіть те, що вам подобається. Призначте для цього час.
Важливо не відкладати свої хобі та починати нові навіть у нинішній ситуації: безкоштовне онлайн-навчання, спілкування з іншими – від книжкових клубів до віртуальних екскурсій по музеях.
9. Пам’ятайте про ергономічні принципи. Дізнайтеся поради у фахівця з охорони праці, як облаштувати робоче місце, щоб досягти правильної робочої постави.
10. Корегуйте умови праці. Якщо ви не можете працювати удома з будь-яких причин, інформуйте керівника.
:small_blue_diamond:11. Використовуйте надійні джерела інформації. Уникайте чуток, для пошуку оновлень по Covid-19 – лише офіційні джерела, це допоможе захистити як психічне, так і фізичне здоров’я.
12. Обмежте свій час у соціальних мережах. Надмірне використання соцмереж може сприяє негативним переживанням: тривога, страх та ізоляція. Уникайте впливу випромінювальних пристроїв (мобільні телефони, планшети) принаймні за дві години до сну, щоб не пригнічувати гормон мелатонін і не ускладнювати засинання.
13. Знайдіть час для себе. Надважливо приділяти певний час лише собі, тож плануйте на тижні розслаблюючі події та “час для себе”.
14. Розбивайте великі завдання на дрібніші, досяжні цілі. Це дозволяє досягати більше «швидких перемог» й уникати перевантаження. Винагороджуйте себе за повністю виконане завдання.
15. Робіть добрі справи та допомагайте іншим. Турбота про інших людей допомагає підтримати й власне психічне здоров’я: подяка, комплімент, благодійна справа, або наставництво для нового колеги піднімуть ваш настрій.

02/26/2021

0відповіді на "15 кроків, як зберегти психічне здоров’я та благополуччя"

Залишити Повідомлення

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

© All rights reserved.